FXGM Polska – Czy Oni są Oszustami?

FXGM Polska

Logo FXGM jest rozpoznawane przez wielu graczy rynku CFD. To platforma stworzona w 2011 roku, która rozwija się cały czas, a dziś oferuje handel mniej więcej 250 aktywami w formie CFD. Jest to również jeden z tych brokerów, których recenzje cieszą się zawsze największym zainteresowaniem. Dlaczego? Dlatego, że doświadczenie uczy, iż starsze platformy z czasem tracą na atrakcyjności. A jak jest w tym przypadku?

Podstawowe informacje

FXGM razem z dwiema siostrzanymi platformami tego samego operatora jest od samego powstania w 2011 roku objęty pełnym nadzorem cypryjskiej komisji CySEC. Poza tym ma też zezwolenie na działanie w RPA, co może nie przekłada się bezpośrednio na możliwości graczy, ale na pewno stanowi dodatkowe potwierdzenie wiarygodności. Trzeba też wspomnieć, że depozyty, którymi zarządza FXGM, są chronione do kwoty 20 tysięcy Euro dzięki dobrowolnemu zgłoszeniu się brokera do branżowej instytucji gwarancyjnej.

Kto może handlować z FXGM?

FXGM to otwarta platforma, co oznacza, że zarejestrować może się każdy (oczywiście z grona osób pełnoletnich, posiadających ważny dokument tożsamości i pełną zdolność do czynności prawnych). Jedynym ograniczeniem jest tu – dość spora, przyznajmy – wartość minimalna depozytu. Najtańsze konto wymaga wpłacenia aż 200 dolarów, co stawia FXGM w niezbyt korzystnym świetle na tle konkurencyjnych platform.

Konta na FXGM

Tu warto zrobić małą dygresję. Wspomniane 200 dolarów to minimalna wartość depozytu, która pozwala na otwarcie najtańszego z kont handlowych, czyli Basic. Od 2000 dolarów można już otworzyć konto Discovery. Poza tymi dwoma jest jeszcze pięć innych typów kont: Silver, Gold, Diamond, VIP i VIP+, każde z coraz wyższym depozytem minimalny za to wyższą ochroną nieudanych kontraktów, większą zniżką handlową i zniżką na rollovery. Ponieważ jednak najtańsze z tych pięciu kont kosztuje 5 tysięcy dolarów, nie są one dokładniej omówione w tej recenzji.

Czym można handlować?

Po założeniu konta można od razu rozpocząć handel. I tu pojawia się dobra wiadomość. FXGM bowiem nie ma konta demo, a zamiast tego oferuje ochronę pierwszych pięciu zakładów. W praktyce sprowadza się to do stuprocentowej gwarancji kapitału na pierwszych pięciu kontraktach: straty broker bierze na siebie, zyski są do dyspozycji uczestnika.

A jest na czym te zyski wypracować, ponieważ lista aktywów obejmuje ponad 200 pozycji. To wystarczająco dużo, żeby można było w niemal dowolny sposób ułożyć plan gry. Większość zakładów dotyczy walut, ale można grać również na zasobach, w tym ropie, gazie, złocie czy kawie. Lista jest dość długa, choć nie zbliża się nawet do rekordu.

Jak handlować na FXGM?

Użytkownicy FXGM dostają do wyboru trzy platformy handlowe, w tym jedną przeznaczoną dla urządzeń mobilnych. Jest nią Mobile PROfit, który jednak działa średnio, przez co większość graczy pozostała jednak wierna aplikacjom webowym. Bardziej zaawansowani gracze doceniają możliwości, jakie daje Meta Trader, szczególnie jeśli już korzystali z tej platformy wcześniej, ale niemałym zainteresowaniem cieszy się Web PROfit, czyli własna platforma FXGM. Tutaj użytkownicy dostają naprawdę porządnie przygotowany panel, z którego poziomu mogą zarządzać swoimi portfelami i kontrolować sytuację rynkową.

Warto też dodać, że FXGM wszystkim swoim użytkownikom daje możliwość korzystania z dźwigni. Nie jest to takie oczywiste, bo wielu brokerów rezerwuje tę opcję tylko dla posiadaczy droższych kont albo dla osób, które już odpowiednio dużą kwotą obróciły w systemie i korzystają z niego na przykład od roku.

Konto demo i bonusy

FXGM nie prowadzi żadnego programu bonusowego dla nowych użytkowników. Nie ma też typowego konta demo, natomiast wykupując dowolny pakiet członkowski po raz pierwszy, można skorzystać z ochrony dla nowych inwestorów. Polega to na tym, że można zawierać dowolny zakład zgodny z regulaminem i na zasadach określonych w kontrakcie, ale w przypadku straty, pieniądze zostaną zwrócone przez brokera na konto użytkownika. Oczywiście w przypadku zwycięstwa zyski zostają na koncie i będzie je można wypłacić, co jest zdecydowanie atrakcyjniejsze, niż wygrywanie fikcyjnych pieniędzy na koncie demo. Niemniej jednak ta koncepcja u użytkowników też budzi mieszane uczucia.

Na pewno klasyczne demo byłoby czymś godnym zainteresowania, ale obecny układ też jest do zaakceptowania przez większość nowych użytkowników.

Ważne dla żółtodziobów

Na koniec warto dodać jeszcze krótko parę informacji, które mogą się przydać osobom, które z rynkiem CFD nie miały wiele do czynienia.

  • Wsparcie techniczne FXGM działa dość sprawnie. Do ideału trochę brakuje, ale ogólnie jest dobrze.
  • W każdym typie konta zawarty jest dostęp do darmowych poradników, webinarów i platformy informacyjnej.
  • Wpłaty można dokonać również, nie posiadając karty kredytowej, wypłaty realizowane są wtedy także na konto.
  • Proces rejestracji jest szybki i przyjemny, ale przed pierwszą wypłatą trzeba pozytywnie przejść weryfikację dokumentu tożsamości.

Wnioski z recenzji

FXGM nie jest szaleńczo nowoczesnym brokerem, tylko raczej stabilnie rozwijającą się platformą dla graczy, którzy szukają bezpieczeństwa i komfortu. To oczywiście nie oznacza zacofania, ale jest tu też nad czym pracować. Handel z telefonu jest dość trudny, konta nie należą do tanich, ale platformy są szybkie i pozwalają na dostosowanie do potrzeb gracza, więc koniec końców większość użytkowników wypracuje swój styl gry z tym brokerem. Nie jest to trudne, a mało tego – może być całkiem przyjemne.

WebProfitPage

[wptb id=237]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*