Jakich sposobności inwestycyjnych wyczekiwać w 2022 r.?

trading-2021

Przewidywanie całego roku pod względem rozwoju gospodarczego i giełdowego nigdy nie było łatwym zadaniem, ale jedna rzecz jest prawie pewna. Rok 2021 będzie dość nadzwyczajny, ponieważ rok 2020 był intensywny i szalony.

Gospodarka otrzymała poważny cios na początku roku z powodu bezprecedensowej pandemii, która spowodowała masową śmierć i cierpienie.

Dlatego analityk z wiodącej globalnej firmy zarządzającej inwestycjami, Goldman Sachs, uważa, że szczepionka na Covid-19 będzie najbardziej krytycznym katalizatorem dla giełdy w 2021 r.

Aby zmaksymalizować potencjalne zwroty i zminimalizować ryzyko w następnym roku, możesz chcieć skupić się na skrajnych wartościach akcji najbardziej i najmniej narażonych na ryzyko pandemii. Jedną z możliwości jest to, że na giełdzie pojawi się coś, co jest określane jako ożywienie w kształcie litery V, co oznacza, że chociaż spadła ona w ciągu ostatnich kilku miesięcy, odbije się w czwartym kwartale i przeniesie nas płynnie w 2021 r.

Według Goldman Sachs, spółki z dziedzin: technologii informacyjnej, ochrony zdrowia, przemysłu
i materiałów oraz zrównoważonych gałęzi przemysłu mają większe szanse na prosperowanie
, co może potencjalnie uczynić je dobrą opcją handlową. Prawdopodobnie powinno się rozważyć firmy programistyczne i branżę finansową zamiast handlu detalicznego i towarów.

10 akcji, które prawdopodobnie będą dalej rosnąć w 2021 r.

Przyszłość akcji nigdy nie jest pewna, więc tworzenie prognoz giełdowych może być podchwytliwe, zwłaszcza w okresach zmienności po pandemii koronawirusa. Jednak Goldman Sachs sugeruje, że rok 2021 może być dobrym rokiem dla giełdy. Oto lista 10 akcji (w porządku alfabetycznym), które mogą potencjalnie wiązać się z możliwościami inwestycyjnymi.

Czy Amazon przejmie rywali?

Oprócz swojego głównego przeciwnika na rynku e-handlu, Alibaba; Amazon jest rywalem serwisu Netflix i Disneya pod względem usług przesyłania strumieniowego. Ponadto konkurują oni z serwisem eBay w e-handlu, a w branży chmury obliczeniowej ich przeciwnikami są Google, ServiceNow i Microsoft. Jednak rok 2020 należy do najbardziej udanych lat dla Amazona, więc zobaczmy, co przyniesie przyszłość. 

Apple prawdopodobnie pozostanie na dobrej ścieżce

Firma Apple zawsze była znana ze swoich zdumiewających innowacji, często torujących drogę w różnych obszarach technologicznych. Mają też zwyczaj odkupywania akcji z rynku, co może potencjalnie spowodować dryfowanie ceny w górę. Podobnie jak inne spółki na liście, mieli bardzo dobry rok 2020, niezależnie od pewnych nieuniknionych gwałtownych spadków, takich jak w sierpniu, i prawdopodobnie będą kontynuować swój fascynujący bieg w przyszłym roku.

Serwis eBay też może być warty wypróbowania w 2021 r.

Pandemia przywróciła serwisowi eBay dawną chwałę – na początku XXI wieku był liderem w e-handlu. Firma raczej nie pokona swojego głównego rywala, Amazon, ale nadal może mieć perspektywy na niezły zysk w 2021 r.

Facebook zawsze był opcją handlową

Facebook zawsze reprezentował ważne akcje od samego początku i prawdopodobnie będzie nadal kształtował nie tylko naszą teraźniejszość, ale także naszą przyszłość. Jest to najczęściej używana platforma mediów społecznościowych na świecie z bardzo małą konkurencją. Nawet niedawne fale skandali dot. wizerunku firmy nie wydają się już mieć większego wpływu. 

Zmienność Google można wykorzystać jako okazję inwestycyjną

Pomimo intensywnych wzlotów i upadków na przestrzeni lat Google (technicznie znany jako Alfabet) także zawsze reprezentował dobre akcje w handlu. Jest też właścicielem wielu aplikacji i oczywiście Androida, na którym jest wiele naszych smartfonów. Podobnie jak w przypadku Facebooka, ich popularność nieznacznie spadła w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na sposób, w jaki pozyskują dane o użytkownikach i jak monopolizują wyszukiwarki internetowe. Być może będziesz chcieć wypatrzeć okresy niestabilności i wykorzystać je.

Ta lista nie będzie pełna bez Microsoftu

Nie możemy wykluczyć Microsoftu z tej listy, ponieważ ta firma ma silny monopol na systemy operacyjne. Porównując go z największym rywalem, Apple; Microsoft ma ogromną przewagę pod względem użytkowników. Co więcej, ma imponującą liczbę aplikacji, które mogą zaspokoić większość potrzeb biznesowych i są znacznie tańsze. Wiadomo również, że Microsoft odkupuje akcje, co jest wygodne, ponieważ może także napompować cenę w ten sposób.

Netflix może doświadczyć kolejnego dużego skoku, jeśli nastąpi nowy lockdown

Ale jeszcze przed pandemią Netflix cieszył się ogromną popularnością, ponieważ w zasadzie stworzył strumieniowanie online, jakie znamy. Nie są już jednak sami w branży, ponieważ rywale, tacy jak HBO i Disney oraz oczywiście ich największy przeciwnik – Amazon Prime Video, nadchodzą szybko.

Paypal może być również dobrym atutem w portfelu

PayPal miał niesamowity rok 2020 z powodu wybuchu koronawirusa, ponieważ stał się alternatywnym sposobem płatności lub wysyłania pieniędzy. Jeśli ludzie nadal będą go używać w ten sam sposób po pandemii, posiadanie go w portfelu może być dobrym atutem. Pamiętaj, że rośnie liczba usług płatności online, które mogą za parę chwil odebrać chwałę serwisowi PayPal.

Tesla będzie kontynuowała bitwę z firmą Nikola odnośnie pojazdów elektrycznych

W ciągu ostatnich kilku lat Tesla wypuściła na rynek jedne z najbardziej ekscytujących akcji, ponieważ nie tylko ożywiła działający samochód elektryczny, ale także uczyniła z samego pomysłu „fajną” koncepcję. Będą kontynuować bitwę z firmą Nikola o dominację w branży pojazdów elektrycznych, ale handel akcjami Tesli najprawdopodobniej nadal będzie trendem w 2021 r.

Czy Zoom utrzyma swój niesamowity sukces i przetrwa pandemię?

Zoom to prawdopodobnie firma, którą większość z nas będzie pamiętać, patrząc wstecz do 2020 r. Włamali się do życia wszystkich jako alternatywa dla innych programów do wideokonferencji, takich jak Skype, który stracił popularność w ciągu ostatnich kilku lat. W 2021 r. inwestorzy będą musieli rozważyć, czy wierzą, że Zoom przetrwa pandemię i nadal będzie używany jako narzędzie do wideokonferencji, gdy wszyscy wrócimy do normalnej pracy biurowej.

Podsumowanie Koniec końców, handel jest dość nieprzewidywalny, więc klucz do sukcesu jest taki sam, jak zawsze. Przestudiuj i wysłuchaj ekspertów, aby Twoja wiedza finansowa była jak najaktualniejsza.

FAQ:

Co będzie najbardziej krytycznym katalizatorem dla giełdy w 2021 r.?

Szczepionka na COVID-19 i wybór nowego prezydenta USA, Joe Bidena.

Jaka jest prognoza ekonomiczna dla dolara amerykańskiego?

Fxstreet.com przewiduje spadek ceny dolara.

Rok 2021 może być rokiem, w którym rynki walutowe wrócą na właściwe tory, ale prognozują, że dolar spadnie o 5-10% w stosunku do większości walut.

Na jakie dziedziny handlu powinni zwrócić uwagę inwestorzy giełdowi w przyszłym roku? Analitycy chwalą firmy z dziedzin: informatyki, ochrony zdrowia, przemysłu i materiałów oraz zrównoważonych branż, które mają większe szanse na prosperowanie.

Jakiej strategii użyć?

Aby zmaksymalizować potencjalne zwroty i zminimalizować ryzyko w następnym roku, możesz chcieć skupić się na skrajnych wartościach akcji najbardziej i najmniej narażonych na ryzyko pandemii.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*